KRİPTO PARA

Cardano üzerinde açılacak ilk uygulama olan Revuto güzel prim yapabilir. Sadece isim ve mail bilgisi girerek token kazanabilirsiniz. Twitter bununla çalkalanıyor. 

https://revuto.com/invite/alifd675ba adresinden giriş yaparak kayıt olabilirsiniz. İlk kayıt sonrası 10 Revu token kazanıyorsunuz.

Devamını oku: Kayıt olarak Cardano Tabanlı Revuto Token KAZANIN.

Blokchain Ekosistemi – Kripto Para Terimleri

Bitcoin
lk kripto paradır. 3 Ocak 2019’da Satoshi Nakamoto tarafından ilk bloğun oluşturulmasıyla ilk 50 bitcoin kazılmış ve sonrasında devam etmiştir. 1 bitcoin 100.000.000 a kadar bölünebilir. En küçük birimi satoshidir. Bitcoin bir merkez olmadan kişiden kişiye aktarılır.

Block / Blok
Yapılan işlemlerin kayıt altına alındığı ve hash algoraitmasıyla korunduğu veriler topluğudur. Bitcoinde teorik olarak her 10 dakikada bir yeni bir blok madencilik yoluyla blokzincire eklenir.

Devamını oku: Kripto Para Terimleri

Binance şu anda en çok kullanılan kripto para borsalarından birisi. 

1. Hesap Doğrulama

Sağ üst köşedeki kişi simgesi üzerine gelip  Account ” u tıklıyoruz. Açılan sayfada Hesap ayarlarını , güvenlik önlemlerini , hesap durumunu buradan kontrol edebilirsiniz. Altta belirtilen resimdeki hesap   Google Authenticator sayesinde  ilk aşama geçilmiş” Lv. 1 ”  olarak belirtilen “Doğrulanmamış” bir hesap. Amacımız şu anki hesabımızı ” Kimliği Doğrulanmış ”  “Lv. 2” konumuna getirmek. Bunun için yapmamız gerekenler öncelikle sitede belirtilen belgeleri göndermemiz gerekiyor. Hemen “Submit Verification Documents” butonuna tıklıyoruz ve bir sonraki adıma geçiyoruz.

Devamını oku: Binance Hesap Onayı ve Kimlik Doğrulama Nasıl Yapılır ?

pi network

Hâlâ blockchain teknolojisinin ilk günlerindeyiz ve Pi ağı ve madeni para kalabalık bir alan arasında öne çıkmayı umuyor. Pi coin şu anda beta modunda, ancak kullanıcıları ağızdan ağza ağa düğüm olarak eklemeyi düşünüyorlar. Pi Network nedir, borsaya ne zaman girecek? Pi coin kaç Tl?

Pİ NETWORK NEDİR?

Pi Network, üyelerin mal ve hizmet satın almak için doğrudan Pi harcayabilecekleri bir eşler arası pazardır.

Pi Coin Nedir?

Son günlerde çeşitli platformlarda adından sıkça söz ettiren Pi Coin yeni nesil dijital bir kripto para birimidir. Temel mottoları ise dünyada en çok kullanılan platform olmak ve üyeler arasında dijital parayla hizmet veren bir pazar oluşturabilmektir.

Pi Coin, Stanford üniversitesinde bulunan üç girişimci tarafından kullanıma sunulmuştur. Stellar platformu temel alınarak ortaya çıkarılan Pi, gelişim sürecinde Stellar platformunun madencilik işlemine izin vermemesine rağmen yaptıkları güncellemeler ile madencilik işlemini simüle ederek kişilerin yetenek ve liyakatine bağlı olan bir paylaşım modeli olmasını sağlamıştır.

Pi, temelde Bitcoin ve diğer kripto paralar ile aynı mantığa sahip olsa da işleyiş açısından diğerlerinden ayrılmaktadır. Pi Coin Nedir? Sorumuzdan sonra Pi Network olarak da adlandırılan bu mantığı gelin kısaca inceleyelim.

Pi Network – Pi Coin Madenciliği

Günümüzde piyasada bulunan hemen hemen tüm kripto paralarda grafik kartları ile kazım işlemi yapılmakta ve muazzam derecede bir elektrik harcanmaktadır. Pi ise bunlardan farklı olarak Pi Network ağına girdikten sonra internet ve elektriğe ihtiyaç duymadan kazım yapabilmenizi sağlıyor. Mobil uygulamalar üzerinden yapılan bu kazım işlemini bir kez başlattıktan sonra telefonunuzu kapatsanız bile Pi Network kazım işlemine devam ediyor.

Uygulamaya giriş yapıp kazım işlemini başlattıktan sonra Pi Network her 24 saatlik periyotlarda size Pi kazandırıyor. 24 saatlik bu kazım işlemini üç kere tamamladıktan sonra artık katkıcı rolüne ulaşıyor ve kendi güvenlik çemberinizi kurabiliyorsunuz.

Oluşturduğunuz bu güvenlik çemberine dilediğiniz kadar arkadaşınızı davet ederek kazım işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca sisteme sizin referans kodunuz ( doctorturk ) ile üye olan arkadaşlarınızdan sadece 5 tanesinin yaptığı kazım işleminden yararlanabilirsiniz.
https://minepi.com/doctorturk

Diğer tüm kripto para birimlerinin üretiminde olduğu gibi Pi'de de kazım işlemi belirli seviyelere ulaştıktan sonra yarılanma da denilen halving işlemi gerçekleşiyor. Yani anlayacağınız mevcut üye 10 sayısının yeni kuvvetlerine ulaştıkça yaptığınız kazım işleminden kazancınız yarıya düşüyor. Kripto paralarda bu sistemin var olması ise paranın gün geçtikçe zor elde edilmesini ve değer kazanmasını amaçlıyor.

Pi Network'e Nasıl Kayıt Olunur?

Pi Network ağına katılıp kazım yapabilmeniz için öncelikle mobil uygulamayı ilgili mağazalardan indirmeniz ve bir arkadaşınızın referans koduyla ( doctorturk ) kayıt olmanız gerekmektedir. https://minepi.com/doctorturk

Uygulamayı indirip üye olduktan sonra size her 24 saatte bir bildirim gelecek ve uygulama içerisinde yer alan şimşek simgesine tıklayarak kazım işlemini başlatabileceksiniz. Siz kazım işlemine başladıktan sonra hem referansı ( doctorturk ) ile üye olduğunuz kişi hem de daha sonra sizin referansınızla üye olan kişilerle birlikte bir çember kuracak ve kazma hızınız %25 oranında artacaktır. Kazım işlemini başlattıktan sonra ister interneti ister telefonunuzu kapatın bu işlem kendiliğinden devam edecektir.

Güvenlik Çemberi Nedir?

Pi Network uygulamasını kurduktan sonra 3 kere 24 saatlik kazım işlemini tamamladıktan sonra sistem sizi katkıcı rolüne yükseltir ve bir güvenlik çemberi oluşturabilmenizi sağlar.

Güvenlik çemberine davet ettiğiniz kişiler eklenir ve maksimum 5 kişiden faydalanabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu güvenlik çemberi sayesinde kazım hızınız artar ve daha çok Pi kazanırsınız.

Ayrıca güvenlik çemberinde Pi kazanmak için referansınız ( doctorturk ) ile üye olan kişilerle aynı zamanda kazım yapmak zorundasınız. Sizin kazım işleminiz devam ederken referanslarınızın işlemi biterse Pi kazanamazsınız.

Pi Borsalarda Ne Zaman Listelenecek?

Pi'nin kripto para borsalarında listelenebilmesi için öncelikle kendi ana blok zincirine (Mainnet) geçmesi gerekiyor. Ayrıca sistemin tüm fonksiyonlarının da kopya bir blok zinciri ile test edilmesi de gerekiyor. Tüm bu testlerden sonra Pi'nin hatasız ve müdahale edilemeyecek bir şekilde çalıştığı kanıtlanırsa ana blok zincir olan Mainnet'e geçebilir. Tüm bu işlemlerden sonra ise kripto para borsaları Pi'yi listeleyebilir. Şuan Pi Coin'in ne zaman borsalara gireceği hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Pi Coin Fiyatı Nedir?

Pi Coin şu anda kripto para borsalarında listelenmediği ve kazım işlemi devam ettiği için mevcut bir değeri yoktur.

Binance.com sitesinde İki Faktör Kimlik Doğrulama (2FA) yı aktif hale getirirken Google Authenticator için kodu girip aktifleştirmek için butona tıkladığımda  binding failed hatası alıyorum.

Binance.com binding failed hatasının çözümü nedir?

 

Hatanın çözümü için şu yolu izleyin:

  1. Google Authenticator içinde Ayarlar'a dokunun.
  2. Kodlar için zaman düzeltme seçeneğine dokunun.
  3. Şimdi senkronize et seçeneğine dokunun.
  4. Daha sonra Binance.com deki QR kodu yeniden okutun.
  5. Üst bölüme QR kodun altındaki 16 haneli kodu, altına parolanızı, en alt bölüme de Google Authenticator'un verdiği kodu girin.

Şimdi hata almadan Google 2 way auth enable duruma geçmiş olmalı.

Bitcoin tamamen dijital bir para birimi, ödeme sistemi ve merkezi olmayan bir mutabakat ağıdır. Sistem üzerinde kullanıcılar birbirlerine aracı olmadan doğrudan transferler yapabilir. Transferler merkezi olmayan dağınık bir kayıt ve mutabakat sistemine kaydedilir. Bu kayıt ve mutabakat sistemine Blockchain adı verilir. Bitcoin ağı üzerinde transfer edilen değer birimi bitcoin(BTC) olarak adlandırılır.

Devamını oku: Bitcoin nedir?